top of page

Jak działa

laser Q-Switch

Laser typu Q-Switch to urządzenie, które za pomocą wiązki światła(promień lasera) rozbija cząsteczki pigmentu pod skórą na mniejsze. Następnie część z nich jest wchłaniana przez organizm, a część wydalana przez układ limfatyczny skóry dzięki czemu tatuaż stopniowo staje się coraz bledszy ( proces blednięcia tatuażu może trwać nawet kilka miesięcy).

 

Nieststy nie wszystkie kolory barwnika są możliwe do usunięcia. Niemal niemożliwe do usunięcia sa tatuaże o kolorach: żółtych, fioletowych, pomarańczowych, różowych, białych. Systemem tym można usuwać tatuaże profesjonalne, amatorskie oraz pourazowe.

 

Cena i liczba

potrzebnych 

zabiegów

Cena wyjściowa to 100 zł za 1000 "strzałów" lasera (orientacyjna powierzchnia tatuażu to 5x10cm - zależy od wielkości i gęstości wzoru), każde następne rozpoczęte 100 "strzałów" lasera to koszt 10 zł. Liczba strzałów jest widoczna na wyświetlaczu LCD urządzenia.

 

Usunięcie tatuażu w jednym zabiegu jest praktycznie niemożliwe. Liczba sesji jest uzależniona od takich czynników jak:

    - koloru i typu barwnika;

    - liczby użytych kolorów;

    - głębokości wbicia barwnika;

    - zbliznowacenia tatuażu;

    - koloru lub ilości występujących kolorów tatuażu,
    - koloru skóry
    - indywidualnej reakcji na laser (rola układu immunologicznego).

Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego lub 90%-go usunięcia 4-5 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, wykonane dobrymi tuszami, które są gęstsze a pigment jest silniejszy wymagają ok. 6-8 zabiegów.

Pomiędzy zabiegami wymagane jest 4-6 tygodni przerwy.

W naszym studiu preferujemy wykonanie 1-3 sesji laserem w celu rozjaśnienia starego tatuażu i wykonania na nim noweg.

Przebieg

zabiegu

Na zabieg należy przyjść wypoczętym i wyspanym, dobrze jest zjęść dobre śniadanie.

 

Odczucia w trakcie zabiegu często porównuje siędo bólu po strzeleniu gumką recepturką. Czas trwania zabiegu zależy od rozmiaru tatuażu i może wnosić od 5 do 60 minut.

Przed wyjściem ze studia zakładany jest foliowy opatrunek. Po zabiegu pojawiają się delikatne powierzchowne, szybkogojące uszkodzenia naskórka. Po kilku dniach powstałe strupki odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek. Rany nie wolno rozdrapywać, gdyż może powstać blizna. Mogą pojawic się bąble z osoczem (jak po poparzeniu) jest to normalna reakcja organizmu i nie należy ich przebijać. Przez miesiąc po zabiegu nie wolno:       - długotrfale moczyć rany;

    - kąpać się w basenie, jeziorze i morzu;

    - kożystać z saun oraz solarium.

Jak dbać

Zalecenia po zabiegu usuwania tatuażu laserem typu Q-switch:

    - zawsze przed przystąpieniem do pielęgnacji umyj dokładnie ręce;

    - co 4h przemyj ranę letnią wodą z mydłem w płynie; osusz ręcznikiem papierowym (przez         poklepywanie) lekko natłuść kremem ZAKUPIONYM W STUDIU lub maścią BEPANTHEN      - przez pierwsze 4 dni wychodząc z domu i na noc zakładaj folię na umytą i natłuszczoną           ranę (wg punktu powyżej)

    - nie zdrapuj pojawiających się strupków ani nie przebijaj bąbli z osoczem gdyż może                 pojawić się blizna.

bottom of page